Resultater

Viborg og Omegns

Kaninavlerforening

Resultater fra udstillinger

 

 

 

 

 

 

 

 

Viborg, Kasernehallen 25. -26. november 2017

Samtidigt Dværgkaninklubbens mesterskab.

 

Nr. Navn Køn Race og variant Point

1 Jørn T. Schmidt, Bevtoft 3,1 Hermelin, vildt-, jerngrå og vildtsort 381,5

2 Torben F. Christensen, Randers SØ 1,3 Tan, sort 381,0

3 Svend Erik Nielsen, Løgstrup 1,2 Satin, elfenben 286,0

4 Mogens Hollensen, Brønderslev 0,3 Hermelin, hvid, rødøjet 286,0

5 Kenn T. Mikkelsen, Bjerringbro 2,2 Belgisk Hare, vildtrød 380,5

6 Jørgen Knudsen, Tilst 1,2 Hermelin, zobel, blå 285,5

7 Poul Erik Søndergaard, Viborg 2,2 Rex, castor 380,0

8 Lissy Søndergaard, Tjele 2,2 Stor Sølv, sort 380,0

9 Graham Allan, Nibe 1,3 Lille Rex, otter, sort 379,5

10 Kim Kjøller, Rønne 2,2 Schwarzgrannen, schwarzgrannen 379,5

11 Lars Sørensen, Odense SV 1,2 Wiener, hvid, blåøjet 285,0

12 Bodil & Anton Dam, Struer 1,2 Hermelin, zobel, blå 285,0

13 Søren Ask Moesgaard, Randers NV 2,2 Blå Wiener, blå 379,0

14 Bent Jensen, Hemmet 2,2 Dværg Vædder, vildt-, jerngrå og vildtsort 379,0

15 Søren Dalsgaard, Silkeborg 2,2 Russer, sort 379,0

16 Bent Jensen, Hemmet 3,1 Zobel, brun 379,0

17 Henning Hansen, Rønne 1,2 Dværg Vædder, madagascar 284,5

18 Jørgen Larsen, Horsens 1,2 Hollænder, japaner, sort/gulrød 284,5

19 Morten Andersen, Viborg 1,2 Lille Havana, brun 284,5

20 Poul Erik Søndergaard, Viborg 0,3 Rex, dalmatiner, sort 284,5

21 Frode Klevang, Odense SV 2,2 Hermelin, hvid, rødøjet 378,5

22 Erik Andersen, Tjele 3,1 Lille Sølv, sort 378,5

23 Louise Møller, Gredstedbro 1,2 Dværgschecke, sort 284,0

24 Lars Sørensen, Odense SV 1,2 Rex, orange 284,0

25 Thorben Vernersen, Hobro 1,2 Dværg Vædder, vildt-, jerngrå og vildtsort 284,0

26 Svend Pedersen, Thorsø 1,2 Hermelin, vildt-, jerngrå og vildtsort 284,0

27 Gitte Hoffmeister, Mørkøv 1,2 Dværg Vædder, vildt-, jerngrå og vildtsort 284,0

28 Bent Schou Jensen, Viborg 1,2 Angora, hvid, rødøjet 284,0

29 Mikkel Ulrick Andersen, Løkken 0,3 Dværg Vædder, vildt-, jerngrå og vildtsort 284,0

30 Bent Jensen, Hemmet 3,0 Ørestad, hvid, rødøjet 284,0

31 Bastian Bech, Rønne 3,0 Lux, rødbrun/gråblå 284,0

32 Inger-Lise Kjøller, Rønne 2,2 Lille Havana, brun 378,0

33 Bent Jensen, Hemmet 2,2 Zobel, blå 378,0

34 Kim Egmose, Rønne 2,2 Dværg Vædder, madagascar 378,0

35 Erik Andersen, Tjele 1,3 Lille Sølv, vildtgul 377,5

36 Osvald Hedberg, Videbæk 1,3 Rex, castor 377,5

37 Kenn T. Mikkelsen, Bjerringbro 1,3 Hermelin, hvid, rødøjet 377,5

38 Egon Karstens, Viborg 2,2 Engelsk Schecke, sort 377,5

39 Preben S. Jakobsen, Aars 2,2 Belgisk Kæmpe, vildt-, jerngrå og vildtsort 377,5

40 Niels Hansen, Åkirkeby 2,2 Alaska, sort 377,5

41 Bent Knudsen, Hjørring 2,2 Dværghare, zobel, brun 377,5

42 Leif Jensen, Fårup 3,1 Lille Tysk Vædder, vildt-, jerngrå og vildtsort 377,5

43 Bent Jørgensen, Malling 3,1 Hermelin, white, sort 377,5

44 Bastian Bech, Rønne 3,0 Sallander, sallander 283,5

45 Rebecca Nygaard, Gistrup 3,0 Hermelin, zobel, blå 283,5

46 Jens Jøren Hesel, Skive 3,0 Fransk Vædder, vildt-, jerngrå og vildtsort 283,5

47 Sofie T. Schmidt, Bevtoft 1,3 Rex, dalmatiner, sort 377,0

48 Osvald Hedberg, Videbæk 1,3 Rex, gepard 377,0

49 Thorben Vernersen, Hobro 2,2 Lille Tysk Vædder, vildt-, jerngrå og vildtsort 377,0

50 Benny Garly, Rødkærsbro 2,2 Japaner, sort/rødgul 377,0

51 Egon Karstens, Viborg 3,1 Dværg Vædder, vildt-, jerngrå og vildtsort 377,0

52 Preben S. Jakobsen, Aars 1,2 Californian, sort 283,0

53 Anna Lise Sørensen, Skals 1,2 Rex, dalmatiner, sort 283,0

54 Helle J. Mathiasen, Assens 1,2 Stor Chinchilla, chinchilla 283,0

55 Louise Møller, Gredstedbro 3,0 Hermelin, schecke, sort 283,0

56 Frode Klevang, Odense SV 1,3 Hermelin, lutino 376,5

57 Osvald Hedberg, Videbæk 2,2 Rex, hvid, rødøjet 376,5

58 Gitte Hoffmeister, Mørkøv 1,2 Dværg Vædder, brun 282,5

59 Jørgen Knudsen, Tilst 0,3 Hermelin, zobel, brun 282,5

60 Lars Sørensen, Odense SV 0,3 Blå Wiener, blå 282,5

61 Brian Ulrick Andersen, Løkken 0,3 Dværg Vædder, chinchilla 282,5

62 Michael G. Nielsen, Bylderup Bov 3,1 Dværg Vædder, sort 376,0

63 Charlotte Kjøller, Åkirkeby 1,2 Dværg Vædder, kappetegn., vildt-, jerngrå&vs 282,0

64 Jesper Tranberg, Rønne 1,2 Lille Egern, gråblå 282,0

65 Michael Kristensen, Hadsten 1,2 Lille Havana, brun 282,0

66 Henning Hansen, Rønne 1,2 Isabella, isabella 282,0

67 Jens Kjøller, Rønne 1,2 Engelsk Schecke, sort 282,0

68 Peder Merrild, Skive 0,3 Hermelin, chinchilla 282,0

69 Peter B. Villadsen, Ringkøbing 3,0 Dværg Vædder, madagascar 282,0

70 Jørn T. Schmidt, Bevtoft 1,0 Belgisk Hare, vildtrød 95,0

71 Søren Ask Moesgaard, Randers NV 0,1 Lille Chinchilla, chinchilla 95,0

72 Magnus Kr. Dalsgaard, Silkeborg 0,1 Zobel, brun 95,0

73 Henning Hansen, Rønne 1,0 Thyringer, madagascar 95,0

 

 

Viborg 21.01.2017

 

Ærespræmieliste - Klasse L

Nr. Navn Køn Race og variant Point

1 Poul Erik Søndergaard, Viborg 1,2 Rex, castor 287,0

2 Jørgen Knudsen, Tilst 3,1 Hermelin, zobel, blå 381,0

3 Lissy Søndergaard, Tjele 1,3 Stor Sølv, sort 380,5

4 Morten Andersen, Viborg 2,2 Lille Havana, brun 380,5

5 Kenn T. Mikkelsen, Bjerringbro 1,3 Belgisk Hare, vildtrød 380,0

6 Svend Erik Nielsen, Løgstrup 2,2 Satin, elfenben 379,5

7 Poul Erik Søndergaard, Viborg 0,1 Rex, dalmatiner, sort 96,0

8 Bent Jørgensen, Malling 2,2 Hermelin, white, sort 379,0

9 Egon Karstens, Viborg 1,3 Engelsk Schecke, sort 378,5

10 Kenn T. Mikkelsen, Bjerringbro 1,3 Hermelin, hvid, rødøjet 378,5

11 Jørgen Knudsen, Tilst 1,2 Hermelin, zobel, siameser, brun 284,0

12 Anna Lise Sørensen, Skals 1,2 Isabella, isabella 284,0

13 Lindy Jensen, Støvring 1,3 Tan, sort 378,0

14 Jørgen Knudsen, Tilst 1,3 Hermelin, zobel, brun 378,0

15 Egon Karstens, Viborg 2,2 Dværg Vædder, vildt-, jerngrå og vildtsort 378,0

16 Erik Andersen, Tjele 2,2 Lille Sølv, vildtgul 378,0

17 Erik Andersen, Tjele 3,1 Lille Sølv, sort 377,5

18 Kaj Jensen, Karup J 1,3 Hermelin, hvid, rødøjet 377,0

19 Svend Pedersen, Thorsø 2,2 Hermelin, vildt-, jerngrå og vildtsort 377,0

20 Benny Garly, Rødkærsbro 1,2 Lille Chinchilla, chinchilla 283,0

21 Jette Garly, Rødkærsbro 0,3 Russer, sort 282,0

22 Emil Kaj Pontoppidan, Karup 1,0 Hermelin, hvid, rødøjet 95,0

23 Bent Schou Jensen, Viborg 0,1 Angora, hvid, rødøjet 95,0

 

Levring 12.03.2016

 

Ærespræmieliste - Klasse L

Nr. Navn Køn Race og variant Point

1 Kenn Mikkelsen, Bjerringbro 3,0 Belgisk Hare, vildtrød 285,5

2 Benny Garly, Rødkærsbro 2,2 Lille Chinchilla, chinchilla 379,0

3 Kenn Mikkelsen, Bjerringbro 0,3 Hermelin, hvid, rødøjet 284,5

4 Erik Andersen, Tjele 1,2 Lille Sølv, vildtgul 284,0

5 Svend Pedersen, Thorsø 2,2 Hermelin, vildt-, jerngrå og vildtsort 377,5

6 Anne Lise Sørensen, Skals 3,1 Isabella, isabella 377,5

7 Svend Erik Nielsen, Løgstrup 1,2 Satin, elfenben 283,5

8 Bodil & Anton Dam, Struer 0,3 Hermelin, zobel, blå 283,5

9 Egon Karstens, Viborg 1,3 Engelsk Schecke, sort 377,0

10 Jørgen Knudsen, Tilst 3,1 Hermelin, zobel, blå 377,0

11 Jette Garly, Rødkærsbro 1,2 Russer, sort 283,0

12 Poul Erik Søndergaard, Viborg 1,0 Rex, castor 95,5

13 Benny Garly, Rødkærsbro 3,0 Japaner, sort/rødgul 282,5

14 Magnus Thøgersen, Silkeborg 1,2 Hermelin, chinchilla 282,0

15 Erik Andersen, Tjele 1,0 Lille Sølv, sort 95,0

16 Poul Erik Søndergaard, Viborg 1,0 Rex, dalmatiner, sort 95,0

 

 

Tjele 20. juni 2015

Ærespræmieliste - Klasse DL

Nr. Navn Køn Race og variant Point

1 Kenn Mikkelsen, Bjerringbro 3,0 Belgisk Hare, vildtrød 285,0

2 Svend Pedersen, Thorsø 2,2 Hermelin, vildt-, jerngrå og vildtsort 377,5

3 Benny Garly, Rødkærsbro 3,0 Lille Chinchilla, chinchilla 283,5

4 Annalise Sørensen, Skals 3,0 Isabella, isabella 283,0

5 Benny Garly, Rødkærsbro 3,0 Japaner, sort/gul 282,5

6 Erik Andersen, Tjele 1,2 Lille Sølv, vildtgul 282,0

7 Jette Garly, Rødkærsbro 3,0 Russer, sort 282,0

8 Annalise Sørensen, Skals 0,1 Bourgogne, gulrød 95,0

9 Poul Erik Søndergaard, Viborg 0,1 Rex, castor 95,0

10 Poul Erik Søndergaard, Viborg 1,0 Rex, dalmatiner, sort 95,0

11 Kenn Mikkelsen, Bjerringbro 0,1 Hermelin, hvid, rødøjet 95,0

 

Udstilling i Viborg 17. - 18. januar 2015

Ærespræmieliste - Klasse L

Nr. Navn Køn Race og variant Point

1 Kenn Mikkelsen, Bjerringbro 2,2 Belgisk Hare, vildtrød 382,5

2 Poul Erik Søndergaard, Viborg 1,3 Rex, castor 380,5

3 Lissy Søndergaard, Tjele 2,2 Stor Sølv, sort 380,5

4 Svend Erik Nielsen, Galten 1,2 Satin, elfenben 285,5

5 Lindy Jensen, Støvring 3,1 Tan, sort 380,0

6 Per Søndergård, Hobro 0,3 Tan, sort 285,0

7 Egon Carstens, Viborg 3,1 Dværg Vædder, vildt-, jerngrå og vildtsort 379,0

8 Poul Erik Søndergaard, Viborg 1,2 Rex, dalmatiner, sort 284,5

9 Jørgen Jensen, Viborg 1,3 Hvid Land, hvid, rødøjet 378,5

10 Egon Carstens, Viborg 2,2 Engelsk Schecke, sort 378,5

11 Erik Andersen, Tjele 2,2 Lille Sølv, vildtgul 378,5

12 Jørgen Knudsen, Tilst 3,1 Hermelin, zobel, blå 378,5

13 Bent Jørgensen, Malling 1,2 Hermelin, white, sort 284,0

14 Jette Søndergård, Hobro 1,3 Dværg Vædder, vildt-, jerngrå og vildtsort 377,5

15 Benny Garly, Rødkærsbro 2,2 Lille Chinchilla, chinchilla 377,5

16 Morten Andersen, Viborg 2,2 Lille Havana, brun 377,5

17 Søren Moesgaard, Randers NV 3,1 Lille Chinchilla, chinchilla 377,5

18 Susanne Lykke Olsen, Horsens 1,3 Dværg Vædder, madagascar 377,0

19 Anna Lise Sørensen, Skals 3,1 Isabella, isabella 377,0

20 Svend Pedersen, Thorsø 1,3 Hermelin, sølv, sort 376,5

21 Anna Lise Sørensen, Skals 1,3 Bourgogne, gulrød 376,5

22 Jørgen Knudsen, Tilst 1,2 Hermelin, zobel, brun 282,5

23 Benny Garly, Rødkærsbro 3,0 Japaner, sort/gul 282,5

24 Jette Garly, Rødkærsbro 3,0 Russer, sort 282,5

25 Henrik Moesgård, Randers NV 1,2 Fransk Vædder, vildt-, jerngrå og vildtsort 282,0

26 Kenn Mikkelsen, Bjerringbro 0,1 Dværghare, vildt-, jerngrå og vildtsort 95,0

27 Anette Jensen, Viborg 3,1 Hollænder, sort 375,5

28 Bent Schou Jensen, Viborg 1,2 Angora, hvid, rødøjet 281,5

29 Henrik Moesgård, Randers NV 1,2 Fransk Vædder, chinchilla 281,5

30 Susanne Lykke Olsen, Horsens 1,2 Belgisk Kæmpe, vildt-, jerngrå og vildtsort 281,0

31 Magnus Thøgersen, Silkeborg 1,2 Hermelin, chinchilla 280,5

32 Bent Jørgensen, Malling 1,2 Hermelin, white, blå 280,5

33 Jørgen Andersen, Tjele 1,2 Fransk Vædder, vildt-, jerngrå og vildtsort 280,5

Pokalliste:

Bedste resultat Kenn Mikkelsen, Bjerringbro 2,2 Belgisk Hare, vildtrød 382,5

Bedste enkeltdyr Lissy Søndergaard, Tjele 1,0 Stor Sølv, sort 96,0

Gruppevinder, Kæmperacer Henrik Moesgård, Randers NV 1,0 Fransk Vædder, vildt-, jerngrå 95,0

Gruppevinder Store racer Lissy Søndergaard, Tjele 1,0 Stor Sølv, sort 96,0

Gruppevinder Afvigende hårstruktur Poul Erik Søndergaard, Viborg 1,0 Rex, castor 95,5

Gruppevinder Mellemstore racer Kenn Mikkelsen, Bjerringbro 1,0 Belgisk Hare, vildtrød 96,0

Gruppevinder Små racer Per Søndergård, Hobro 0,1 Tan, sort 95,5

Gruppevinder Dværgracer Egon Carstens, Viborg 1,0 Dværg Vædder, vildt-, jerngrå og vildtsort 95,5

Gæstepokal Kenn Mikkelsen, Bjerringbro 2,2 Belgisk Hare, vildtrød 382,5

Veteranpokal Kenn Mikkelsen, Bjerringbro 0,1 Belgisk Hare, vildtrød 95,5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udstilling i Viborg 18. - 19. januar 2014

Ærespræmieliste - Klasse L

Nr. Navn Køn Race og variant Point

1 Poul Erik Søndergaard, Viborg 3,1 Rex, castor 381,0

2 Jørgen Knudsen, Tilst 2,2 Hermelin, zobel, blå 380,5

3 Lissy Søndergaard, Tjele 0,3 Stor Sølv, sort 285,0

4 Jørgen Jensen, Viborg 1,3 Hvid Land, hvid, rødøjet 379,0

5 Svend Erik Nielsen, Galten 1,2 Satin, elfenben 284,5

6 Bent Jensen, Hemmet 1,3 Lille Havana, brun 378,5

7 Bent Jensen, Hemmet 1,2 Zobel, blå 284,0

8 Kenn Mikkelsen, Bjerringbro 0,3 Dværghare, vildt-, jerngrå og vildtsort 284,0

9 Anna Lise Sørensen, Skals 3,0 Isabella, isabella 284,0

10 Lindy Jensen, Støvring 3,0 Tan, sort 284,0

11 Erik Andersen, Tjele 1,3 Lille Sølv, vildtgul 377,5

12 Søren Moesgaard, Randers NV 3,1 Lille Chinchilla, chinchilla 377,5

13 Egon Carstens, Viborg 3,1 Dværg Vædder, vildt-, jerngrå og vildtsort 377,0

14 Henrik Moesgård, Randers NV 1,2 Fransk Vædder, vildt-, jerngrå og vildtsort 283,0

15 Carsten Laursen, Ålestrup 0,3 Lille Sølv, blå 283,0

16 Jette Garly, Rødkærsbro 1,3 Russer, sort 376,5

17 Bodil & Anton Dam, Struer 1,3 Hermelin, zobel, blå 376,5

18 Bent Jensen, Hemmet 2,2 Zobel, zobel, brun 376,5

19 Bent Schou Jensen, Viborg 1,2 Angora, hvid, rødøjet 282,5

20 Jørgen Knudsen, Tilst 1,2 Hermelin, zobel, brun 282,5

21 Brian Mortensen, Vejle 2,2 Dværg Vædder, hvid, rødøjet 376,0

22 Benny Garly, Rødkærsbro 3,1 Japaner, sort/gul 376,0

23 Egon Carstens, Viborg 1,2 Engelsk Schecke, sort 282,0

24 Svend Pedersen, Thorsø 0,1 Hermelin, sølv, sort 95,0

25 Lars Andersen, Spøttrup 1,0 Lille Tysk Vædder, vildt-, jerngrå og vildtsort 95,0

26 Bodil & Anton Dam, Struer 1,2 Hermelin, sort 281,5

 

Pokalliste:

Bedste resultat Jørgen Knudsen, Tilst 2,2 Hermelin, zobel, blå 380,5

Bedste enkeltdyr Poul Erik Søndergaard, Viborg 0,1 Rex, castor 95,5

Gruppevinder Kæmpe Racer Henrik Moesgård, Randers NV 0,1 Fransk Vædder, vildt-, jerngrå 95,0

Gruppevinder Store Racer Lissy Søndergaard, Tjele 0,1 Stor Sølv, sort 95,5

Gruppevinder Afvigende Hårstruktur Poul Erik Søndergaard, Viborg 0,1 Rex, castor 95,5

Gruppevinder Mellemstore Racer Jørgen Jensen, Viborg 0,1 Hvid Land, hvid, rødøjet 95,0

Gruppevinder Små Racer Egon Carstens, Viborg 0,1 Engelsk Schecke, sort 95,0

Gruppevinder Dværg Racer Jørgen Knudsen, Tilst 0,1 Hermelin, zobel, blå 95,5

Jespersens Mindepokal Svend Erik Nielsen, Galten 1,0 Satin, elfenben 95,5

Ungdomspokal Søren Moesgaard, Randers NV 3,1 Lille Chinchilla, chinchilla 377,5

Gæstepokal Jørgen Knudsen, Tilst 2,2 Hermelin, zobel, blå 380,5

Veteranpokal Kenn Mikkelsen, Bjerringbro 0,1 Dværghare, vildt-, jerngrå og vildtsort 95,0

 

 

Udstilling i Levring 9. marts 2013

Ærespræmieliste - Klasse L

Nr. Navn Køn Race og variant Point

1 Lissy Søndergaard, Tjele 2,2 Stor Sølv, sort 379,5

2 Svend Erik Nielsen, Galten 1,2 Satin, elfenben 284,5

3 Bodil & Anton Dam, Struer 3,0 Hermelin, zobel, blå 284,5

4 Karl Sørensen, Thisted 1,3 Hermelin, hvid, rødøjet 378,5

5 Thorvald Olesen, Nykøbing M 2,2 Alaska, sort 378,5

6 Kenn Mikkelsen, Bjerringbro 2,2 Belgisk Hare, vildtrød 378,5

7 Søren Moesgaard, Randers NV 1,2 Lille Chinchilla, chinchilla 284,0

8 Erik Andersen, Tjele 1,3 Lille Sølv, vildtgul 377,5

9 Carsten Laursen, Ålestrup 2,2 Lille Sølv, blå 377,5

10 Jytte Wærnskjold Laursen, Ålestrup 1,2 Dværg Vædder, vildt-, jerngrå og vildtsort 283,5

11 Jette Garly, Rødkærsbro 0,3 Russer, sort 283,5

12 Kenn Mikkelsen, Bjerringbro 1,3 Dværghare, vildt-, jerngrå og vildtsort 377,0

13 Egon Carstens, Viborg 1,2 Engelsk Schecke, sort 283,0

14 Poul Erik Søndergaard, Viborg 0,1 Rex, castor 95,5

15 Søren Dalsgaard, Silkeborg 2,2 Russer, sort 376,5

16 Nicklas Aase, Horsens 2,2 Tysk Kæmpeschecke, sort 376,5

17 Benny Garly, Rødkærsbro 1,2 Japaner, sort/gul 282,5

18 Morten Andersen, Viborg 3,0 Lille Havana, brun 282,0

 

 

Udstilling i Viborg 3. - 4. december 2011

Ærespræmieliste - Klasse L

Nr. Navn Køn Race og variant Point

1 Christian Kristensen, Aså 3,0 Hermelin, hvid, rødøjet 285,5

2 Jens Jensen, Frederikshavn 1,3 Hermelin, hvid, rødøjet 379,5

3 Brian Mortensen, Jelling 1,3 Dværg Vædder, hvid, rødøjet 379,5

4 Jørgen Knudsen, Tilst 3,1 Hermelin, zobel, blå 379,5

5 Lissy Søndergaard, Blokhus 0,3 Stor Sølv, sort 285,0

6 Helle Mathiasen, Assens 3,0 Stor Chinchilla, chinchilla 285,0

7 Jørn Schmidt, Bevtoft 1,3 Alaska, sort 379,0

8 Mogens Hollensen, Brønderslev 1,3 Hermelin, hvid, rødøjet 379,0

9 Kenn Mikkelsen, Bjerringbro 2,2 Belgisk Hare, vildtrød 379,0

10 Kurt Pedersen, Otterup 3,1 Dværg Vædder, madagascar 379,0

11 Bent Schou Jensen, Viborg 1,2 Angora, hvid, rødøjet 284,5

12 Bent Nielsen, Brønderslev 0,3 Hermelin, zobel, blå 284,5

13 Lars Sørensen, Odense SV 1,3 Wiener, hvid, blåøjet 378,5

14 Poul Beith Jensen, Hjørring 1,3 Tan, sort 378,5

15 Jytte Knudsen, Hjørring 1,3 Hermelin, lutino 378,5

16 Torben Christensen, Randers SØ 1,3 Tan, sort 378,5

17 Leon Hansen, Rudkøbing 2,2 Dværg Vædder, madagascar 378,5

18 Erik Rasmussen, Dianalund 2,2 378,5

19 Niels Hansen, Åkirkeby 2,2 Alaska, sort 378,5

20 Poul Erik Søndergaard, Viborg 1,2 Rex, castor 284,0

 

Pokalliste

Bedste Resultat, Christian Kristensen, Aså 3,0 Hermelin, Hvid Rødøjet 285,5

Bedste Enkelt Dyr, Christian Kristensen, Aså 0,1 Hermelin, Hvid Rødøjet 96,0

Gruppevinder Kæmpe Racer, Henrik Mosegaard, Randers 1,3 Fransk Vædder, Vildtgrå 377,5

Gruppevinder Store Racer, Lissy Søndergaard, Blokhus 0,3 Stor Sølv, Sort 285,0

Gruppevinder Afvigende Hårstruktur, Bent Schou Jensen, Viborg 1,2 Angora, Hvid Rødøjet 284,5

Gruppevinder Mellemstore Racer, Jørn Schmidt, Bevtoft 1,3 Alaska, Sort 379,0

Gruppevinder Små Racer, Poul Beith Jensen, Hjørring 1,3 Tan, Sort 378,5

Gruppevinder Dværg Racer, Christian Kristensen Aså 3,0 Hermelin, Hvid Rødøjet 285,5

Jespersens Mindepokal, Lissy Søndergaard, Blokhus 0,1 Stor Sølv, Sort 95,5

Bedste Veteran, Winnie Bøgh, Greve 0,1 Hermelin, Sort 95,0

Gæstepokal, Christian Kristensen, Aså 3,0 Hermelin, Hvid Rødøjet 285,5

CHIN KLUBBEN Stor Chinchilla, Helle Mathiasen, Assens 3,0 Stor Chinchilla 284,5

CHIN KLUBBEN Lille Chinchilla, Poul Beith Jensen, Hjørring 2,2 Lille Chinchilla 376,5

CHIN KLUBBEN Andre Racer, Henrik Moesgaard, Randers 2,2 Fransk Vædder, Chinchilla 377,5